DECEMBER LOGO

Identyfikacja wizualna

Żyjemy w czasach ogromnego wyboru, co odnosi się również do sytuacji na rynku. Dlatego każda marka potrzebuje narzędzi, dzięki którym wyróżni się na tle innych. Jako że konsumenci są wzrokowcami, to ważnym krokiem do osiągnięcia sukcesu jest stworzenie unikatowej i charakterystycznej identyfikacji wizualnej. Projektowaniem grafiki marketingowej zajmujemy się od wielu lat. Naszym klientom dajemy pełen wachlarz narzędzi, które pozwolą im stworzyć silną markę. Oferujemy profesjonalny branding, tworzenie logo, projektowanie opakowań i kolorystyki danej marki. Zadbamy o wszystkie aspekty wizualne, jakie wiążą się z Twoją marką.

Jaka powinna być identyfikacja marki?

Dla każdej marki ogromne znaczenie ma jej tożsamość. To od niej zależy, czy będzie ona rozpoznawalna na rynku. Dobra identyfikacja wizualna pozwala porozumiewać się z kupującymi bez słów. Dlatego podstawą do jej stworzenia jest starannie przemyślana strategia. Wspólnie z klientem dyskutujemy nad tym, jak dana marka chce być odbierana i jakie komunikaty pragnie wysyłać do swoich odbiorców. Ważne są idee niezwiązane ze sprzedażą oraz cechy, których na próżno szukać u konkurentów. Projekt powinien być autentyczny i trafiać w oczekiwania konsumentów. Ma przekonywać ich do skorzystania z oferty. Nadrzędną cechą tożsamości marki jest spójność. Przekaz powinien być taki sam na wszystkich kanałach porozumiewania się z klientami – w reklamie outdoorowej, w trakcie akcji promocyjnych w terenie czy marketingu za pośrednictwem portali społecznościowych.

Jak tworzy się identyfikację wizualną?

Tworzenie zaczyna się długich rozmów i dokładnego researchu. Najważniejsze elementy to historia marki, jej klienci oraz oferta. Mając wszystkie dane, przystępujemy do realizowania projektów. Tworzymy je na podstawie ściśle ustalonych wytycznych. Na każdym etapie posiłkujemy się wiedzą własną lub wynikami badań. Stworzenie udanej identyfikacji wizualnej to proces żmudny i skomplikowany. Warto zlecić to profesjonalistom z wieloletnim doświadczeniem w marketingu – takim jak nasza agencja brandingowa.